+421 918 103 243  Po - Pi od 8:00 do 16:00  

Dajte si prepravit motocykel - Destinácie prepravy

07.03.2018

Dajte si prepravit motocykel - Destinácie prepravy

TIPY NA TRIPY Láka vás motodovolenka vo vzdialenejších kútoch zeme a zvažujete prepravu motoriek inak ako „po vlastnej osi"? Môžete využiť služby Hariho prepravnej spoločnosti, ktorá vám motorky dovezie na miesto určenia a vy sa môžete prepraviť pohodlne letecky, prípadne môžete cestovať s motorkami v kabíne pohodlného auta. Pre inšpiráciu vám prinášame niekoľko tipov na zaujímavé výlety. Ak si nevyberiete, ďalšie „Tipy na tripy".

Korzika a Sardínia.
Najväčší záujem motorkárov je o moto výlet na Korziku a Sardíniu, hlavne v mesiaci jún a júl.
Tieto ostrovy sú motorkárske raje s množstvom kopcov s výbornou kvalitou ciest. V júni všetko kvitne, vonia, koncom mesiaca sa už dá v pohode kúpať v mori…. Čo je zaujímavé, na Korzike môžete navštíviť lyžiarske stredisko v nadmorskej výške 1677 metrov, kde sa v januári lyžuje.
Cesty sú pred hlavnou sezónou júl-august ešte prázdne a domáci vodiči sú k motorkárom tolerantný, aj keď sú takmer všetky názvy obcí rozstrieľané.
Väčšina cestovateľov preferuje odvoz do Livorna, odkiaľ sa trajektom preplavili do Bastie alebo Olbie, tí ktorí chcú ušetriť čas, majú záujem previesť motorky až na letisko do Bastie, Alghera alebo do Olbie kde im motorky dopravíme.
Cesta autom do Livorna a späť s našou spoločnosťou trvá 14 hodín a náklady sú vo výške 1310 Eur. Pre šiestych motorkárov je to 1310 : 6 = 219 Eur pre jedného. Štvordňové čakanie na spiatočnú cestu je v cene.
Cena trajektu Livorno – Bastia alebo Olbia a späť je v júni cca 90 až 100 Eur na osobu a motorku.
Cena spiatočnej letenky na Sardíniu do Olbia alebo Alghero je cca 170 Eur, let do Bastie je drahší.
Dovoz motoriek na letisko Olbia stojí 1790 Euro do Alghero 1890 Euro.
Pre partiu šiestych motorkárov je cesta lietadlom na Sardíniu s dovozom motoriek, lacnejšia ako cesta po vlastnej osi, okrem toho ušetria 2 až 4 dni dovolenky na cestu tam a späť. Myslím, že sa im to oplatí ešte aj keď sú piati.

Elba.
Na skok od týchto hlavných motorkárskych rajov je aj nenápadná Elba. Vzdialenosťou len kúsok od Livorna je mesto Piombino, odkiaľ plávajú na Elbu trajekty v cene spiatočného lístka cca 60 Eur.
Elba je milý, voňavý ostrov s perfektnými cestami, zákrutami a dá sa pobehať krížom – krážom za dva dni pri najazdených cca 300 km. Keď sa to spojí s kúpaním a návštevou pár zaujímavých miest, tak je to ideálny výlet na štyri dni. Cena prepravy do Piombina je 720 Eur. Čakanie 4 dni je v cene, spiatočná cesta je za tú istú cenu ako tam.

Čierna Hora.
Stále lákalo aj Montenegro – Čierna Hora svojim Nacionálnym parkom Durmitor a krásnym pobrežím. Motorkárov dovezieme do mesta Foča v Bosne a Hercegovine. Toto mesto je v centre raftingových aktivít na rieke Drina. Vzdialenosť Bratislava – Foča je cca 800 km, cesta s našou spoločnosťou trvá 13 hodín. Odtiaľto je na hranice Čiernej Hory 25 kilometrov. Za hranicami, okolo Pivského jazera odbočením doľava sa dostanete do Nacionálneho parku Durmitor s nadmorskou výškou pohoria okolo 2300 metrov, kde býva ešte v júni sneh. Najvyšší vrch má výšku nad 2500 metrov. Po prejdení pohoria po P5 ke smer Rasova sa dostanete k rieke Tara a najhlbšiemu kaňonu v Európe a druhému najhlbšiemu na svete s priemernou hĺbkou 1200 metrov. Tu môžete vyskúšať vyše 30 km rafting. Pozdĺž rieky Tara – smer Podgorica je ideálny ciel prímorská Budva. Kúpanie, historické centrum, na večeru čerstva ryba a červené víno to je ideálna kombinácia. Z Budvy cez Boku Kotorskú – na vrch nad Kotorom je nádherná cesta z nuly na 1000 metrov nad morom. Ďalej na Niksic a okolo jazera Piva späť do Foče. Večer Vás vo Foče naložíme a ráno ste na Slovensku. Tento okruh má cca 600 km. Náklady na prepravu Bratislava – Foča a späť sú 960 Eur. Čakanie 4 dni je v cene.
Preprava je možná pre max 5 motoriek a 6 osôb.

Neapol – Sicília.

Na tomto výlete uvidíte také lákadlá ako Neapol, Palermo, Corleone, Cataniu, sopky Vezuv a Etnu.

Deň príletu využite prehliadkou Neapolu. Na druhý deň doobeda si môžete pozrieť Pompeje a sopku Vezuv. Poobede vyštartovať za krásami cesty Positano – Amalfi, prípadne navštíviť ostrov Capri. Ďalej už smerovať na Calabriu do mestečka Villa San Giovanni, na trajekt do Sicílskej Messiny. Trajekty premávajú každých 15 minút a plavba trvá asi pol hodinu.

Na Sicílií doporučujeme navštíviť mestečko Cefalu, ďalej Palermo, cez rodisko „ krstného otca “ Corleone, pozrieť do Agrigenta, na Údolie chrámov. Z Agrigenta prejsť do Sirakúz, pozrieť si mesto a smerovať cez Cataniu na sopku Etnu. Odtiaľto cez Taorminu do Messiny na trajekt a späť do Neapola. Takto navrhnutý okruh má cca 1900 km.

Spiatočné letenky na jún, Bratislava – Neapol, kúpite za cca 130 Eur.

Preprava motoriek na trase : Bratislava– Neapol – Bratislava, stojí 2200 Eur. V cene je 8 dní čakania. Pre šiestych motorkách je to náklad 2200 Eur : 6 = 366 Eur pre jedného. Keď pripočítame spiatočnú letenku 130 Eur je to spolu 496 Eur.

Po vlastnej osi, sú náklady pri 2800 km, tam aj späť a 5 litrovej spotrebe 28 x 5 = 140 litrov x 1,47 Eur = 206 Eur za benzín, nocľah po ceste 2 x 45 Eur = 90 Eur, diaľnice 249 Eur.

Spolu : 206 + 90 + 249 = 545 Eur bez amortizácie motorky.

Pri leteckej preprave ušetríte náklady a štyri dni dovolenky.

Andorra – Pyreneje .

Kto sa chce kúpať na jednej dovolenke v Stredozemnom mori a aj v Atlantiku, dať si na kufor nálepku Andorry a okrem iného, prejsť si dve etapy Tour de France, ide s nami.

Z Girony k moru je cca 35 km. Prvý deň je možnosť okúpať sa v mori, dať si na večeru čerstvú rybu s kvalitným španielskym vínom. Ráno vyraziť smer Andorra, čo je cca 250 km. Určite si nechajte jeden deň na pozretie si zaujímavých miest tohto kniežatstva. Z Andorry Arcalis po trase dvoch etáp Tour de France – Vielha – Bagneres de Luchon do Pau je cca 350 km. Po ceste si ešte môžete pozrieť známe pútnické mesto Lourdes. Z Pau k Atlantiku do španielskeho prímorského mestečka Donostie je cca 170 km. Deň voľna, kúpanie v Atlantiku, dobrá večera ohnivé víno, aj takto ťažko sa dá pretĺkať životom…..

Na spiatočnej ceste si môžete dať zmrzlinu v Pamplone a pokračovať na mestečko Aínsa, ďalej znovu do hôr, cez priesmyky až do Saint Girons. Z Aínsa je to cca 200 km po dolinách a horách.

Zo Sain Girons je pekná cesta do Puigcerda, ďalej cez Ripoll a mestečko Olot až do Girony.

Takto navrhnutý okruh má cca 2100 km, a vedie prevažne horami, ale samozrejme, že si môžete zvoliť trasu podľa vašich nárokov a predstáv. Kúsok od Girony je Barcelona, kúsok od Pamplony je Bilbao a tak ďalej….

Spiatočná letenka Bratislava – Girona stojí v júni cca 150 Eur.

Preprava motoriek Bratislava – Girona – Bratislava stojí 2680 Eur, v cene je osem dní čakania.

Keď cenu prepravy podelím na šesť motorkárov, tak náklady na prepravu sú :

2680 : 6 = 447 Eur + cena letenky, 447 + 150 = 597 Eur

Po vlastnej osi, sú náklady pri 3600 km, tam aj späť a 5 litrovej spotrebe 36 x 5 = 180 litrov x 1,47 Eur = 265 Eur za benzín, nocľah po ceste 4 x 45 Eur = 180 Eur, diaľnice 285 Eur.

Spolu : 265 + 90 + 285 = 640 Eur bez amortizácie motorky.

Pri leteckej preprave ušetríte náklady a najmenej štyri dni dovolenky.

Lago di Garde – Passo Dello Stelvio – Lugano – Lago Maggiore.
Pripravuje sa.

Atény – Patras – Korfu.
Pripravuje sa.

KONTAKTY

ITTC STIMA SLOVENSKO

Adresa: Bellusova 8

PSČ: 97401 Banska Bystrica

Email: info.mojeshop(a)gmail.com

Telefón: 00421 918 103 243

OGUwMDR