+421 918 103 243  Po - Pi od 8:00 do 16:00  

Prečo fotografovanie a zaznamenávanie cesty je tak dôležité......

07.03.2018

Prečo fotografovanie a zaznamenávanie cesty je tak dôležité......

Obrázky: Tim Burke 

Sociálne médiá sa stali obľúbeným zdrojom toho, ako sa podieľame na našom živote, vrátane našich ciest alebo dobrodružstiev. Prostredníctvom spoločenských médií zdieľame naše fotky a zvyčajne obsahujú písané texty, aby sme opísali a ukázali, čo robíme, kde sme boli. A ak sa chceme vrátiť k základom, fotografia bola už dlhší čas a pri pohľade na fotografiu sa môžete dať priamo do obrazu, môžete si predstaviť zvuky a vône a dávajú nám náhľad do veci, ktoré by sme inak nikdy nemohli vidieť. A vedenie denníka, či už je to na blogu alebo písomným slovom, má na nás rovnaké účinky, okrem toho, že využívame našu predstavivosť na to, aby sme si predstavili, kde je autor.

Oboje sú neuveriteľné spôsoby, ako zdieľať svoje príbehy, a možnost ako  sa pozreli späť na miesto, kde sme boli, obnovili spomienky ktoré už dávno vypršali s našej pamäte .

Každý obrázok rozpráva príbeh: Tim Burke

V tejto epizóde sme vyspovedali  s Tima Burke, ktorý dokumentuje jeho cesty cez fotografiu a máme spätný pohľad na rozhovor s Grahamom Fieldom, ktorý je vášnivým cestopiscom .Tim Burke pochádza zo Seattlu, vo Washingtone a v apríli odišiel z práce, predával svoje veci a dopravil svoj motocykel do Londýna, aby sa mohol vydať po Európe. Spočiatku to bolo dobrodružstvo motocykla, ale veľmi rýchlo rástlo milovať fotografiu a stalo sa veľkým cieľom tejto cesty. Jeho fotografie boli uvedené v niektorých katalógoch, časopisoch a spoločenských kronikách pre motocykel. Pre Tima, fotografovanie na ceste je spôsob, ako zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými ľuďmi. 

 

 

KONTAKTY

ITTC STIMA SLOVENSKO

Adresa: Bellusova 8

PSČ: 97401 Banska Bystrica

Email: info.mojeshop(a)gmail.com

Telefón: 00421 918 103 243

NmMyM